Büyük Veri Analizi ve akıllı çözümler

çözümlerimiz

Ar-Ge çalışmalarımızda öne çıkan yenilikçi çözümlerimiz

Büyük Veri Analizi

Büyük veri analizi yaparak tüketicilerin binalardaki enerji kullanımını azaltacak sürdürülebilir enerji davranışlarına farkındalık kazandırmak için yenilikçi etkileşim eylemlerinde uzmanız. Örneğin, uygulamalar için öneri motorunu kullanmak ve büyük veriyi analiz etmek.

Enerji Verimliliği

Belirlenmiş bir bölgenin sınırları içerisinde bulunan binaların tahmini enerji kullanımını hesaplandıktan sonra toplanan veriler üzerinde enerji verimliliği optimizasyonu ve algoritmalar geliştirerek çözüm oluşturarak uzmanlığımızı ön plana çıkarıyoruz .

İçerik Bazlı Öneri Motoru

Uygulama ve kullanıcı farkındalığını alt yapılı teknolojilerin kullanımına dayalı içerik navigasyon ve içerik kişiselleştirme ile sağlanan kullanıcı mimarilerin oluşturulması ve örneğin Semantik meta verileri , aramalar ve önerileri için veri sağlamakta.

Veri Madenciliği

Dataraphic büyük ölçekli verileri bilgiye ulaşmak ve çevirmek için veri madenciliği çalışmaları gerçekleştirerek büyük veri yığınları içerisinde tahmini bilgiye erişilmesini sağlar. Bu verileri akıllı şehirler, enerji verimliliği gibi birçok ortamlarda için kullanılır.

Kestirimsel Çözümleme

Verilerin artması sonrası son derece karmaşık hale gelen sorunları çözmek üzere kestirimsel çözümleme ve enerji verimliliği için algoritmalar ve araçları geliştirerek tüketici davranışlarını yönetilmesini kolaylaştıran çözümler sunulmaktadır.

Akıllı Kentler

BİT tabanlı çözümler, veri yönetimi ve veri madenciliği çözümleri oluşturarak akıllı kentler üzerinde optimizasyon yapılarak yeni teknolojilerin uygulanması için sürdürülebilirliği üzerinde etkilerini değerlendirmekteyiz.

Veri Tümleştirme

Son kullanıcı için veri görselleştirmeye dayalı veri tümleştirme ve analiz etmek yenilikçi çözüm yöntemlerimizdir. Tüm tümleştirilmiş veriler bilgiye çevirilerek tüketiciye tarihsel olarak ve daha büyük nüfus genelinde, görüntü ve sensör verileri yanı sıra tüketici cihazlarından izlenilmektedir..

Sensör Tracking

Dataraphic bina ve kullanıcılardan toplanan gerçek zamanlı verileri BİT ile bağlantılı bir sosyal oyun ortamı ile enerji verimliliği yönünde kullanıcı ve belediye sınırları içerisindeki binalar ile ilişkilendirilmiş vatandaşın davranış değişikliğini tahmin ederek farkındalığı artırmak üzere katkıda bulunmak için Ar-Ge çalışmaları yapmakta ve bilişim çözümleri sunmaktadır.

Hakkımızda

TÜBİTAK ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile kurulmuştur. Dataraphic bilgi ve teknoloji ile Ar-Ge çözümleri ile ilişkilendirilmiş yenilikçi yazılım çözümleri sunan, proje yönetimi ve hizmet veren uluslar arası bir yazılım firmasıdır. Aynı zamanda müşterilerimize büyük veriyi bilgiye çevirerek analitik optimizasyon çözümleri sunarak, kullanıcılar hakkında daha iyi karar almayı sağlamakta ve daha verimli bir şekilde iş zekası artırmak için çözümler üretmekteyiz.
TÜBİTAK desteği ile kurulmuştur

Dataraphic'ın şirket stratejisi veri madenciliği, bulut yönetimi, büyük veri analitiği , öneri motoru ilişkileri ile bağlıdır. Ana faaliyetleri büyük veriye dayalı tahmin analitiği, optimizasyon algoritmaları ve araçların geliştirilmesi ile birlikte farkındalığı ve son derece karmaşık sorunları çözmeye odaklanmıştır Dataraphic BİT, Enerji ve Çevre, Akıllı Kentler ve Topluluklar pazar sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ar-Ge ve Inovasyon

Dataraphic inovasyon projeleri ile Türkiye pazarına teknolojik farkındalığı artırarak katkıda bulunuyor

Bize ulaşın